Co je důvodem toho, že jste obézní?

Co je důvodem toho, že jste obézní?

Češi se stále více přibližují Američanům. Ovšem nikoli v platech nebo v ekonomice, ale přibližují se k nim svou obezitou. Stále roste počet hlavně dětí, které jsou obtloustlé a kterým tak troskotá jejich zdraví. Samozřejmě nejen děti bývají kulatější, i mnozí dospělí mají s obezitou problémy. Mnozí dávají vinu fastfoodům, které jsou otevřené na každém rohu. Jenže neměli bychom to svádět na fastfoody, je to přece jen naše rozhodnutí do nich vstoupit. Existuje však více důvodů, proč se řadíte k obézním lidem.  

Přejídání nebo lenost – to jsou další dva důvody, které mohou stát za vaší obezitou. Ovšem opět to nejsou jediné důvody. Za obezitu může například i genetika.  

Genetika je často na vině 

Jací byli vaši předkové? Někteří lidé si opravdu nemohou klást za vinu to, že jsou obézní. Mají to zkrátka v rodině. Jejich genetika za to může. Pokud však víte, že máte obezitu v rodině, snažte se jí předcházet. Začněte zdravěji jíst, změňte svůj životní styl. Zkrátka se nesnažte přilévat vodu do ohně.  

Nezapomínejte na to, že pokud budete obézní vy, můžou být obézní i vaše děti. Když ne kvůli sobě, tak kvůli vašim budoucím potomkům to zkuste zdravěji.  

Za obezitu může i zdravotní stav či léky 

Dalším důvodem, proč vzniká obezita, je také zdravotní stav, případně za tím mohou stát léky, které konzumujeme. Mnohé farmaceutické produkty způsobují, že na váze přibíráme rychlostí blesku. Přibírá se zejména po lécích na cukrovku, také po antidepresivech nebo třeba po antipsychoticích. Za obezitu může i celá řada onemocnění, k nim patří například špatná funkce štítné žlázy.  

Za obezitu může hlad 

Člověk by nikdy neměl hladovět, protože když je člověk hladový, dojde to do okamžiku, kdy sní všechno, co mu přijde pod ruku. Raději se snažte jíst pravidelně, aby váš žaludek nepocítil to, čemu se říká hlad. Předejdete tak rychle přibývajícím kilům na váze, o něž rozhodně nestojíte.  

Další příspěvky