Jaké existují helmy na kolo?

Jaké existují helmy na kolo?

Cyklistika se řadí k oblíbeným sportům Čechů. Ti využívají každé volné chvilky k tomu, že usednou na kolo a vyrazí směr jedno velké dobrodružství. Cyklistika je skvělý sport, při kterém se dokonce hubne, proto neváhejte a začněte ho taky praktikovat. Pokud se však budete vydávat dál než na nejbližší cyklostezku, doporučujeme si koupit helmy na kolo, které vás ochrání.  

Sice přilby na kolo mít nemusíte, opravdu to není u dospělých lidí podmínka, přesto je dobře, když ji budete mít. Nikdo nikdy nemůže vědět, jestli se nesrazí s jiným cyklistou nebo jestli nespadne z kola, ať už z jakéhokoli důvodu.  

Pokud chcete investovat do kvalitní helmy na kolo, nabízí se otázka, z čeho budete moct vybírat? I když by to řekl jen málokdo, typů a druhů přileb na kolo je mnoho.  

Silniční přilby 

Existují klasické silniční přilby, které jsou určené pro cyklistiku na silnicích nebo na cyklostezkách. Jsou určené pro klasická silniční kola nebo krosová kola. Nebojte se ji vzít i na horské kolo, ovšem na horské kolo se vyplatí mít trochu kvalitnější kousek. Silniční helmy jsou známé svou nízkou hmotností a skvělým, dostatečným odvětráváním. Navíc je koupíte za hubičku.  

BMW helmy 

Stále více oblíbená jsou takzvaná BMX kola, k nimž patří speciální helmy, takzvané BMW helmy. Své využití ale najdou i při jízdě na longboardu či skateboardu. Mají sice menší odvětrávání, na druhou stranu jsou odolnější a lépe chrání hlavu. Můžete je použít i při jízdě na horském nebo silničním kole, nejen na BMX kole.  

MTB přilby 

Samostatnou skupinou jsou takzvané MTB helmy, které jsou určené výhradně pro horská kola. Mají štítek proti slunci, mají robustnější konstrukci a skvěle kryjí týl hlavy. Je zde skvělé odvětrávání.  

Speciální helmy 

Další samostatnou skupinou jsou speciální helmy, kam patří například aerodynamické modely. Ty jsou známé svou delší protáhlou zadní částí. Velmi často se používají při závodech.  

Další příspěvky