Jak pomáhá kustovnice čínská lidskému zdraví?

Jak pomáhá kustovnice čínská lidskému zdraví?

Už jste slyšeli o superpotravinách? Superpotraviny vám jistě nemusíme dlouho představovat, opravdu se kolem nic točí aktuální svět zdravého stravování. Jedná se o potraviny, v nichž je obsaženo více tělu prospěšných látek než v jiných potravinách. Do této kategorie se řadí nespočetné množství potravin, vypíchněme si plody goji, s nimiž se setkáme poměrně často. 

Plody goji (neboli kustovnice čínská) vypadá jako scvrklý šípek. Má poměrně nahořklou chuť, ale to mnohým lidem nezabrání v tom, aby si právě plody goji chroupali u televizního seriálu nebo u počítače. Lidé to přirovnávají k chroupání slunečnicových semínek, které jsou mimochodem také velmi zdravé. Plody goji je však možné konzumovat i jinak. Pokud vám konzumace těchto plodů není po chuti, můžete si koupit goji šťávu, kterou budete pravidelně pít. V tomto případě neriskujete, že zkonzumujete více goji, než je doporučováno. Vyhnete se tedy zažívacím obtížím. 

Ano, i superpotravina, jako jsou plody goji, dokáže způsobit zažívací problémy. I v tomto případě totiž platí, že všeho moc škodí. Tímto pravidlem bychom se měli řídit při konzumaci jakýchkoli produktů, ne jen při konzumaci goji. 

Kustovnice nám pomáhá

Pokud budete konzumovat plody goji v doporučovaném množství, budete se cítit mnohem lépe. Mají totiž doslova zázračné účinky. Například zpomalují stárnutí, s čímž ostatně pomůže i sérum proti stárnutí. Kromě toho obsahuje mnoho minerálů, vitaminů a stopových prvků, které tělo ke svému správnému fungování zkrátka potřebuje. 

Nezapomínejme ani na to, že plody goji mají pozitivní vliv na bílé a také na červené krvinky, podporují trávení. 

Goji na hubnutí

Ti, kteří nutně potřebují zhubnout přebytečná kila, ocení, že díky plodům goji budete lépe hubnout. Plody goji totiž dokonale zasytí, nebudete mít tendenci se přejídat a sníží se vám hladina krevního cukru. Navíc se vám konečně podaří zmírnit chuť na sladké.

Další příspěvky