Jarní sporty. Už jste ready?

Jarní sporty. Už jste ready?

Je načase zase schovat všechno sportovní zimní náčiní. Opět tedy schovejte lyže, snowboardy, sáně, boby nebo takzvané lopaty. Je načase vytáhnout sportovní jarní náčiní, jelikož teploty začínají šplhat k výšinám, čeho bychom měli rozhodně využít. Zatímco mnozí ještě využívají posledního sněhu na horách, někteří už s nadšením umývají kola od prachu a připravují si své in-line brusle. Nemůžeme se tomu divit, vždyť jaro je tady! 

TI, kteří nemají zimu zrovna v lásce, si už od příchodu prvních slunečních paprsků vytahují všechno sportovní náčiní, které budou k jarním sportům připravovat. Víte, na jaké jarní sporty se lidé nejčastěji těší nebo jaké sporty konečně budeme moct vykonávat, aniž by nás sníh nebo náledí sužovalo? 

Vyrážíme na kolo 

Opět je tu čas určený na cyklistiku. Zima je snad jediné roční období, během kterého musíme kolo schovat se vším, co k němu patří. Po příchodu prvních slunečních paprsků však opět můžeme kolo vytáhnout, jelikož je čas na něj znovu usednout.  

Z počátku se na kolo dobře oblékněte. Doporučujeme investovat do funkčního prádla, jelikož je to prádlo, přes které neprofoukne studený jarní vánek. Navíc pohlcuje pot, a tak budete předcházet nejednomu onemocnění.  

Přišel čas i na in-liny 

Kolečkové brusle jsou pro mnohé mnohem oblíbenější než brusle klasické na led. Dokonce se mezi námi najdou i ti, kteří umí bruslit jen na kolečkových bruslích, nikoli na ledě. Právě ti jsou ještě více nadšení z příchodu jara, jelikož mohou oblíbené in-liny opět vytáhnout. I těm doporučujeme se více obléknout, přece jen jarní počasí je nevyzpytatelné. Ne nadarmo se říká, že jaro je velmi jedovaté roční období, navíc je velmi zrádné.  

Při jízdě na in-linech doporučujeme si vzít ještě chrániče. Ne odevšad zima zmizela, můžete najít koutek se zbytky ledu. Chrániče aspoň minimalizují následky případného pádu, k němuž by náhodou došlo. 

Další příspěvky