Jaký sportovní kroužek je pro dítě ten nejlepší?

sportovní kroužek

Škola volá! Tuto větu slyší děti aktuálně na každém kroku. Už se pomalu připravují na následující školní rok stejně jako jejich rodiče, které už ke konci prázdnin spekulují nad tím, do jakého kroužku dítě zapíšou. Většinou přemýšlejí nad keramikou, divadelním souborem nebo nad jiným podobným uměleckým kroužkem, ale co takhle zaujmout děti sportovní aktivitou?

Děti dnes přece jenom neustále koukají do displejů mobilů nebo na monitory počítačů. Rozhodněte se proto, aby alespoň v kroužku se jim dostávalo nějakého pohybu. Sportovní kroužky navíc mohou v dětech vypěstovat velikou zálibu, kterou pak budou upřednostňovat před jakoukoli počítačovou hrou či před horu na mobilních telefonech.

Ze začátku školního roku se otvírá řada kroužků, které jsou velice populární. Hlavně sportovní dnes stojí opravdu za to. Pokud stále přemýšlíte, do jakého kroužku dítě zapíšete, rozhodně se rozhodněte pro následující:

• florbal

Florbal je vhodný nejen pro chlapce, ale také pro dívky. Je to poměrně dobrý sport, který se sice trochu podobá fotbalu, ale v dívkách rozhodně nevzbuzuje arogantní chování. Naopak se při tomto sportu značně rozvíjí sportovní duch a také cit pro kolektivní chování. Během tohoto sportu si děti uvědomí, že jen pokud hrají v týmu, můžou skutečně vyhrát.

• atletika

Pokud máte doma poměrně hbité dítě, rozhodně byste ho měli dát na atletiku. Už dávno to není jenom o vytrvalostním běhu nebo o sprintu, ale dnes se skáče jak do výšky, tak do dálky, hází se kriketovým míčkem nebo oštěpem a mnoho dalšího. Atletika je dnes plná takových podobných disciplín a vaše dítě rozhodně musí být nadané alespoň pro něco!

• tanec

Především pro dívky je velice dobrým kroužkem tanec. Tanec je taky jistá pohybová aktivita, která probouzí v dívkách kreativitu a cit pro hudbu a rytmus. Pokud se dívky naučí dobře tancovat, většinou pak hrají skvěle i na hudební nástroje, protože dokonale cítí hudbu a nechají si ji projít svým vlastním tělem.

Další příspěvky