Cyklistika v zimě? Proč ne! Jen se správně oblečte

Cyklistika v zimě

Mnoho lidí si myslí, že mnohým letním sportům už dávno odzvonilo. Sice venku není zrovna teplo, ale to neznamená, že takové sporty nemůžeme vykonávat i během ošklivého počasí. Přece jenom můžeme využívat kryté kurty, kterých je nyní postaveno habaděj. Tam lze hrát volejbal, tenis i squash či badminton. Co se týče venkovních sportů, i ty se dají během aktuálních chladnějších dnů vykonávat, jenom se musíme trochu více přiobléknout. Nakupte si funkční oblečení a nevzdávejte se ještě svého oblíbeného běhu nebo cyklistiky!

O běhu je všeobecně známo, že se dá vykonávat celoročně, ale mnoho cyklistů si myslí, že během listopadu už nemohou kolo ani vytáhnout před dům. Pokud ještě nezačne sněžit, pak se nebojte a vyjeďte si někam na projížďku! Nebezpečná je pro vás až námraza, ale mokro nebo vítr přece nevadí!

Jak se na kolo obléknout?

Jenom se však nezapomeňte teple obléknout. Dbejte na funkční prádlo, které je dosti teplé, absorbuje pot a brání tomu, aby se při sportu naše tělo nachladilo. Kromě toho bychom si měli obléknout i nějakou vestu nebo nepromokavou bundu, kdyby náhodou začalo pršet. Rozhodně nevyjíždějte jenom s tričkem a helmou, ale funkční mikina a ještě na to nějaká nepromokavá, byť tenká bundička je podmínkou.

Nezapomeňte na návleky!

Do vaší povinné výbavy musí stoprocentně patřit i návleky, a to na ruce. Nohy jsou během jízdy na kole neustále v pohybu, tudíž ty návleky nepotřebují, ale co vám během cesty chřadne, tak jsou ruce. Rukavice často nepomáhají, protože mnohé nejsou tak kvalitní a profukuje do nich. Raději si sežeňte návleky na ruce, které vás stoprocentně před chladem ochrání.

Kromě toho nezapomeňte na nějaký nákrčník nebo šátek ve formě tunelu, aby byl i krk naprosto v teple. Nechcete přeci přijít s nějakou chřipkou, angínou nebo jinou nemocí či s nachlazením!

Další příspěvky