Jak konkrétně škodí tofu zdraví?

Jak konkrétně škodí tofu zdraví?

Poslední dobou jsou lidé posedlí zdravým životním stylem, bohužel většina z nich pořádně neví, jestli jsou potraviny, které konzumují, opravdu tak zdravé, jak se o nich povídá. Například u třtinového cukru – nikdo se nepodívá na složení, tudíž si domů mnohdy přinesou jen náhražku, která je stejně nebezpečná jako klasický rafinovaný cukr. Tudíž zdravě přímo nežijí, jen si tedy myslí, že ano. Podobně je to s tofu, o němž si myslíme, že je to to nejlepší, co můžeme ve zdravém jídelníčku mít. Jenže ona to není pravda.

Tofu bývá často náhražkou klasického masa nebo vajíček. Lidé, kteří nejedí ani maso, ani vejce, jsou přesvědčeni o tom, že nejzdravější náhražka je právě tofu, ale není to tak. Je to jen zpracovaná sója zahrnující tofu, což tedy rozhodně není zdravá výživa.

Zpracovaná sója obsahuje často fytáty, které jsou tělu škodlivé. Blokují totiž absorpci minerálů, tím se taktéž blokuje správné trávení. Tofu jako takové obsahuje anti-živiny, není to tedy plně kompletní sójový produkt, přesto tělu škodí.

Jak tofu tělu škodí?

Už jsme si tedy řekli, že tofu není pro tělo nejlepší volbou, ale neprozradili jsme si, jak konkrétně tofu tělu škodí. Pravidelná konzumace tofu může vyvolat problémy se štítnou žlázou, kromě toho může zapříčinit předčasnou pubertu, což je poměrně závažné. S tím souvisí také zdravotní problémy u kojenců, dětí i u dospívajících.

Tofu může být také důvodem vzniku rakoviny, stejně tak může za poškození mozku nebo může vyvolat poruchy reprodukce. A samozřejmě tofu jako takové může vyvolat i alergii na sóju.

Tofu není tak dobrou volbou

O tofu se říká, že dokáže snížit cholesterol, jenže to je taky omyl, který se šíří mezi lidmi. Tofu jako takové nesnižuje cholesterol efektivně a účinně, naopak zvyšuje riziko srdečních onemocnění, zvyšuje riziko vzniku mrtvice a podobně.

Další příspěvky