Jak na pestrý a vyvážený jídelníček?

Jak na pestrý a vyvážený jídelníček?

Zejména pokud chcete zhubnout se musíte soustředit na svůj jídelníček. Protože pokud není vyvážený, pestrý a pravidelný, štíhlé a krásné postavy bohužel nedosáhnete. Na tom se shodují i nutriční specialisté a odborníci na hubnutí, kteří právě stravování přikládají osmdesát procent úspěchu.  

V případě, že se chcete po této stránce opravdu polepšit, nabízí se otázka, jak zdravého a vyváženého jídelníčku dosáhnout, respektive co by měl obsahovat. S tím samozřejmě poradíme! A rozebereme si jídlo jedno po druhém.  

Jak by měla vypadat snídaně? 

Snídaně je základ dne. Říká se. A je na tom něco pravdy. Pokud chcete přejít na zdravý životní styl a zanedlouho se pyšnit opravdu krásnou, štíhlou postavou, snídaně jsou něco, co nesmíte podceňovat. Jenže jak by vlastně měly vypadat? 

Vyvážená snídaně je taková, která obsahuje všechny důležité složky. A to jak sacharidy, tak bílkoviny. Ideální je tedy chléb, luštěninová pomazánka nebo třeba vajíčka a tvaroh. Případně si dopřejte i kousek ovoce nebo zeleniny. Co naopak není vhodné, tak nálož cukrů.  

Jak by měl vypadat oběd?  

Přesuňme se k hlavnímu jídlu dne, kterým je oběd. Jak by měl ve skutečnosti vypadat? Opět nesmíme zapomenout na bílkoviny, ale jinak máme poměrně volnou ruku, shodují se odborníci. Neměla by chybět v žádném případě zelenina a příloha, která je zdrojem potřebných sacharidů. Co naopak není vhodné, jsou fastfoody, smetanové omáčky nebo velká porce těstovin s olejem. Sice se jedná o velkou porci přijímané energie, na druhou stranu to nemá zrovna mnoho dobrých nutričních hodnot. 

Jak by měla vypadat večeře? 

Večeře by měla být nejmenším jídlem dne. Neměla by být příliš velká, spíše lehčího charakteru. Opět nezapomínejte na bílkoviny (složením se může rovnat obědu). Co vhodné není, tak tuna bílého pečiva. Raději si dopřejte žitný chléb s tvarohovou pomazánkou. 

Další příspěvky