Lyžování: co vše je dobré vědět, než vyrazíte na svah 

Lyžování: co vše je dobré vědět, než vyrazíte na svah

Lyžování je oblíbeným zimním sportem, který je vhodné pro všechny věkové kategorie. Atmosféru zimního svahu nelze jen tak opakovat. I když se může zimní vybavení prodražit – lyže, helmy, lyžáky, kombinézy a další vybavení, které je třeba – je oblíbeným místem, kam vyráží rodiny s dětmi i svobodní lidé. Užít si trochu sportu a u toho se skvěle bavit: co víc si můžeme přát! 

Bezpečnost především! 

V první řadě je třeba myslet na bezpečnost. Mít skvělé lyžařské vybavení dnes zahrnuje také dobrou lyžařskou helmu. Nikdy nevíte, s kým se na svahu potkáte. Některé chyby si můžete způsobit sami, jiné mohou být způsobeny ostatními. Ať už jste začátečníkem nebo pokročilým lyžařem, myslete na bezpečnost svou i ostatních lidí na svahu. Je třeba si uvědomit, že nejste sami a je třeba být ohleduplný. 

Ještě před lyžováním… 

Než se vrhnete do lyžování, je třeba na tuto zátěž tělo připravit. Pokud se chystáte na dovolenou na hory, je dobré již několik týdnů předem naplánovat určité fyzické aktivity. Může to zahrnovat také jízdu s instruktorem, který vám lyžování osvěží v případě, že jste na lyžích stáli již před lety. Je vhodné také natrénovat fyzičku. Můžete si koupit permanentku do bazénu nebo začít chodit do posilovny. Tak se vám nestane, že se odrovnáte hned první den na sjezdovce. 

Pojistěte se 

Pokud patříte mezi lidi, kteří na pojištění nevěří, zkuste se zamyslet znovu. Lyžařské vybavení stojí peníze. A i zkušený lyžař někdy může způsobit takovou nehodu, která by ho mohla vyjít velice draho. Pojištění odpovědnosti za škodu stojí několik stokorun, a přitom vás může ochránit před platbou celých tisíců. 

Nejenom lyže… 

Pokud jdete lyžovat, je jasné, že lyže nebudou jediným vybavením, které potřebujete. Důležité jsou také pohodlné lyžařské boty, teplá kombinéza, rukavice, helma a brýle s UV filtrem (od sněhu se odráží více slunce). Zaměřte se také na to, aby vaše vybavení bylo opatřeno certifikáty, které vypovídají o vyšší kvalitě výrobků. Mohou vám tedy poskytnout vyšší míru ochrany a pohodlí. 

Další příspěvky