Největší chyby při hubnutí aneb odhalujeme pravdu o potravinách

Největší chyby při hubnutí aneb odhalujeme pravdu o potravinách

Zhubnout – to je letošní cíl nebo novoroční předsevzetí nejednoho z nás. Zatímco někteří to opravdu dodržují a snaží se zhubnout na požadovanou váhu, jiní jsou na tom krapet jinak. Ať už se ale řadíte do jakékoli skupiny, s hubnutím vám trochu pomůžeme, a to tak, že odhalíme největší chyby při hubnutí, které se týkají potravin.  

Každý člověk ví, že správná strava je při hubnutí velice důležitá. Je důležité správně jíst, je důležitá pravidelnost a také vyváženost. I když si však mnozí lidé říkají, že jednotlivé potraviny jsou zdravé, tudíž nám při hubnutí pomáhají, není tomu vždycky tak. Prozradíme vám, jak tomu tedy doopravdy je a jakých chyb se při hubnutí dopouštíme.  

Vyhýbání se plnotučným výrobkům 

Mnozí lidé dělají jednu chybu, a to takovou, že konzumují jenom takzvané light mléčné či nemléčné produkty v domnění, že přesně takové produkty pomůžou člověku zhubnout. Jenže ono to tak nefunguje. Light produkty sice mají snížený obsah tuku, ale naopak jsou do nich přidány nejrůznější zhušťovadla a taky cukr, aby produkty aspoň trochu dobře chutnaly. Najednou jsou tak light produkty daleko horší než klasické plnotučné výrobky.  

Jíte až příliš mnoho ovoce 

I když se všeobecně ví, že ovoce je zdravé, pravdou je, že je v něm obsaženo až příliš mnoho cukru. Ovoce bychom si právě kvůli obsaženému cukru měli dopřávat jenom během dopoledne, kdy je jisté, že během dne daný cukr spálíte. Vyhněte se zejména zobkání ovoce během večera, to v takovém případě obsažené cukry opravdu nespálíte. Nejhorší je zobkání hroznového vína před spaním.  

Nejíte vejce 

Mnozí lidé dělají tu chybu, že se vyhýbají vajíčkům. Jenže právě vajíčka jsou to, co bychom měli do svého jídelníčku zařadit. Jsou totiž nejen opravdu zdravá, ale kromě jiného nejsou ani příliš kalorická, navíc obsahují tělu prospěšné bílkoviny, jež při hubnutí potřebujeme nejvíce. 

Další příspěvky