Proč jsou rotopedy super? 

Proč jsou rotopedy super?

Rozhodli jste se něco udělat se svým tělesným tukem a přemýšlíte nad takovou sportovní aktivitou, kterou byste mohli s klidným svědomím dělat z pohodlí domova. Nabízí se tradiční jízda na rotopedu, která umožňuje sportovat a sledovat oblíbený televizní pořad v jeden okamžik. Jednoduchý cvičební nástroj patří k tomu nejoblíbenějšímu dlouhé dvě stovky let a důvodů k tomu je hned několik.  

Pozitivní účinky na život 

Věděli jste, že rotopedy slibují řadu pozitivních účinků na život člověka? Mluvíme o cvičebním nástroji, který pozitivně ovlivňuje tělesnou kondici člověka, také zajišťuje celkovou pohodu a zdraví. Samozřejmě záleží na intenzitě cvičení, ale celkově tím i velmi spalujeme. Vždyť průměrný člověk podle obecných informací spálí jednou hodinou na rotopedu až 1000 kalorií! Není tedy pochyb ani sporu o tom, že se jedná o skutečně efektivní cvičební přístroj, ať už se snažíte udržet svou postavu nebo aktivně hubnout. 

Lepší než sto doktorů? 

Řada aktivních sportovců, kteří upřednostňují rotoped před jinými druhy sportovní aktivity, se shodují na tom, že se jedná o něco, co je lepší než sto doktorů. A to stačí „ujet” jen pár kilometrů. Vždyť mluvíme prakticky o jízdě na kole, jen na jednom místě. A o ní se ví, že je tím nejlepším kardiovaskulárním cvičením na světě.  

Při každém použití rotopedu se tělo zahřívá, posiluje se tím činnost srdce a rozproudí se krev v žilách. V případě, že budete jezdit pravidelně, můžete tím dlouhodobě snížit tlak a také hladinu cukru v krvi. Dokonce tím můžete snížit i riziko kardiovaskulárních onemocnění.  

Cenově dostupné cvičení 

I když rotoped něco stojí, při rozpočítání na roky, po které vám vydrží, je to nakonec výhodné cvičení přinášející dlouhodobé výsledky. Navíc je to možnost, jak můžete cvičit prakticky každý den za jakéhokoli počasí, a to i v bytě. Oproti běžeckému pásu se totiž jízda na rotopedu nijak neozývá. 

Další příspěvky