Jak nejlépe nahradit nezdravou kávu?

nahrazení kávy

Snídaně je ten nejlepší start do nového dne. Jenže většina lidí snídat nestíhá, což je opravdu škoda. Přece jenom se jim díky tomu pak nedaří tak, jak by mohlo. Lidé by se tedy měli zamyslet nad tím, jak se vlastně stravují. Pokud se rozhodnou snídat, pak by měli omezit během své snídaně kávu, která jim do těla nepřináší nic zdravého.

Káva je běžnou součástí našeho rána. Většinou si kávu kupujeme i tehdy, kdy snídat nestíháme, ale v hlavě máme dáno, že bez kávy zkrátka nejde začít den. Ale samozřejmě to jde. Měli bychom kávu naprosto vymezit ze své hlavy, protože pouze tak ji vymezíme i ze své snídaně. Možná se lidé pousmějí nad tímto tvrzením, že je to pouze v hlavě, ale po krátkém uvážení to tak opravdu jde.

Pokud byste chtěli kávu vymezit ze svého života, existuje několik tipů, které jsou pro ranní start mnohem lepší a vhodnější. O jakéže se jedná?

Nechcete kávu, ale potřebujete kofein?

Pakliže milujete kávu ne pro chuť, ale hlavně pro obsažený kofein, měli byste dbát na to, že i jiné nápoje obsahují kofein, ale zároveň i nějaké látky, které jsou pro tělo poměrně dobré. Jedná se například v tomto případě o zelenou kávu, kterou sice řada odborníků nedoporučuje, ale řada ji zase schvaluje. Je tedy na každém z nás, jak si na tento nápoj udělá názor, ale faktem je, že zelená káva obsahuje více tělu prospěšných látek, než právě klasická káva, kterou jsme zvyklí pít.

Chcete kofein dostat ze svého života úplně?

Pokud se však rozhodujete pro tu lepší variantu, a sice pro tu, že chcete s kofeinem skoncovat nadobro, rozhodněte se pro vodu s citronem. Voda s citronem po ránu je velice zdravá. Funguje jako detoxikace. Navíc hned po ránu dostává do těla potřebný vitamin C, který nejen dokonale nastartuje organismus, ale také posílí naši imunitu, která bude tak lépe čelit běžným virům a bakteriím, které na nás venku číhají.

Další příspěvky