Od kdy do kdy jíst ovoce a zeleninu?

ovoce a zelenina

Žít zdravým životním stylem se dnes rozhodlo opravdu mnoho lidí. Je to jenom dobře, protože se tak konečně zamezí rostoucímu počtu případů obezity. Díky tomu, že se neustále rozvíjí pobočky rychlého občerstvení, tak velmi rychle zapomínáme, co bychom skutečně měli jíst a čemu bychom se skutečně měli vyvarovat. V současné době si raději zajdeme pro dobrý hamburger s hranolky, než abychom si uvařili něco dobrého k snědku.

Pokud se však rozhodnete žít zdravým životním stylem, dbáte na to, ať jíte pravidelně, výživně a hlavně i kvalitně. Dáváte do svého jídelníčku nejen ovoce a zeleninu, ale také ryby, luštěniny a jiné tělu prospěšné potraviny, které v sobě nesou mnohé látky, jež tělo potřebuje den co den. Vyhýbáte se například alkoholu, kouření a hlavně taky sladkostem, které jsou pro tělo učiněné zlo.

Důležité je však hlavně pravidelně jíst ovoce a zeleninu, jak již bylo zmíněno. U ovoce a zeleniny ale musíte dbát na to, kdy je jíte, protože jedna věc se jí dopoledne a druhá odpoledne.

Kdy jíst ovoce?

Ovoce se doporučuje jíst hlavně dopoledne. Nejpozději ho můžete jíst ve dvě hodiny odpoledne, kdy ještě je jisté, že stihnete cukry z ovoce spálit. Je to takto dané proto, že ovoce je samo o sobě sladké – obsahuje tedy velké množství zmiňovaných cukrů, které musíte stihnout spálit za celý den. Pokud tedy budete jíst ovoce odpoledne, nestihnete cukry spálit a během spánku se ve vás usadí. A to rozhodně nechcete, protože se pak jen stěží dostávají pryč z vašeho těla.

Kdy jíst zeleninu?

Zelenina se zase doporučuje jíst hlavně odpoledne. Obsahuje v sobě řadu vitaminů, které je dobré dostat do těla, ale jelikož se dopoledne jí hlavně ovoce, odpoledne si k televizi vychutnejte třeba okurku.

Dbejte ale na to, abyste se večer vyhnuli červené zelenině, tedy hlavně červené paprice. Právě ta je velice sladká, tudíž má v sobě také tolik cukrů jako ovoce, a tak platí to stejné, jako u ovoce – nestihli byste cukry spálit.

Další výjimka je tehdy, kdy snídáte – kupodivu mezi nejvýživnější snídaně patří vejce se zeleninou.

Další příspěvky