Proteinové tyčinky doplní bílkoviny. Kdy je jíst?

Proteinové tyčinky doplní bílkoviny. Kdy je jíst?

Bílkoviny jsou základní stavební složkou svalů. I kdybyste se sebevíc dřeli v posilovně, bez proteinů by snaha nebyla zúročena. Proto pamatujte na to, že každé jídlo dne by mělo bílkoviny obsahovat. Jestliže máte problém s dostatečným množstvím bílkovin, doporučujeme zařadit do jídelníčku proteinové tyčinky, které vám bílkoviny doplní. Jenže kdy proteinové tyčinky jíst, aby přinesly opravdu dostatečné množství daných látek? 

Před cvičením, po cvičení i v době, kdy máme chuť na sladké 

Proteinové tyčinky jsou skvělou alternativou klasických cukrovinek a sladkostí. Pokud vás honí mlsná, je načase vytáhnout právě proteinové tyčinky, které neobsahují tolik cukrů a spíše obsahují tělu potřebné látky, a to například zmiňované bílkoviny.  

Tento typ zdravé a přínosné potraviny by se měl jíst i v době, kdy máte po cvičení. Případně je dobré je jíst i před cvičením, protože vám i tyto drobné zdravé sladkosti dodají veškerou potřebnou energii. Zvládnete tak hravě i náročný trénink, který vás čeká.  

Proteinové tyčinky se vyplatí jíst i v době, kdy potřebujete zvýšit kalorický příjem. Pokud jste se například během dne nestihli dostatečně najíst, váš problém v takovém případě vyřeší právě proteinová tyčinka, která vám dodá nejen energii, ale také biologicky hodnotné látky.  

Pozor na složení 

Pokud to chcete s proteinovými tyčinkami zkusit, vyplatí se investovat do opravdu kvalitních proteinových tyčinek. Rozhodující je především složení. I když se tyčinka tváří jako kvalitní, složení nemusí ceně ani jejímu vzhledu odpovídat.  

Hledejte hlavně takové tyčinky, které mají vyvážený podíl veškerých makroživin. Kromě velkého množství bílkovin by měly obsahovat také minimum cukrů a nezdravých tuků. Jejich cílem není jenom dodat energii a zahnat hlad, ale především také doplnit postrádající živiny. 

Další příspěvky