S hubnutím mohou pomoct i bylinky. Jaké?

S hubnutím mohou pomoct i bylinky. Jaké?

Chcete letos vypadat na koupalištích opravdu k světu? Chcete konečně mít figuru podle svých představ? Pak byste na své postavě měli pracovat už nyní, protože léto se neptá na svůj příchod, zkrátka k nám míří v plné své síle. V případě, že chcete efektivně zhubnout, měli byste do svého jídelníčku zařadit bylinky. Právě ty jsou pomocníky při hubnutí, i když si to jen málokdo uvědomuje.  

Třeba i vy ve své bylinkové zahrádce pěstujete pomocníka, který vám pomůže efektivně zrychlit metabolismus, také pomůže s nedostatečnou funkcí žlučníku a zbaví vás nadbytečné vody. Jaké bylinky to konkrétně dokážou? 

Kopřiva 

Možná jste čekali, že vám pomůže bylinka se zajímavým, exotickým názvem. Jenže pomocníkem při hubnutí je obyčejná kopřiva, která je také výborným lékem. Obsahuje v sobě tělu prospěšné vitaminy, také minerální látky i několik zdravotně prospěšných látek. Zlepšuje prokrvení orgánů, také podporuje činnost střev, což vede ke zlepšenému trávení, navíc působí močopudně, což vede k odstranění přebytečné vody z těla ven.  

Rozchodnice růžová 

Další bylinkou, která je zároveň pomocníkem při hubnutí, je rozchodnice růžová, která dokáže zvýšit odolnost organismu a navíc harmonizuje tělesné funkce. Dokonale člověka ubrání před únavou, také mu posílí jeho nervový systém a podpoří jeho paměť. Významně zrychluje metabolismus, což se při hubnutí opravdu hodí. Navíc zpracovává přijaté tuky, které se tak neusazují do tukových polštářků.  

Jitrocel indický 

Pomoct s hubnutím vám může také jitrocel indický, který se také jinak nazývá psyllium. Bylinka na sebe dokáže vázat vodu, tudíž po něm nemáte tendenci jíst nebo se přejídat. Nemá prakticky žádnou kalorickou hodnotu. Navíc pomáhá vstřebávat sacharidy do střev, obsažená vláknina v něm podporuje peristaltiku a dochází také k podpoře trávení. 

Další příspěvky